Psycholog

Gorsze dni oraz okresy osłabionego nastroju mogą przydarzać się każdemu z nas. W życiu musimy zmagać się z wieloma problemami – rodzinnymi, zawodowymi, finansowymi, zdrowotnymi. Jakie sygnały powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u psychologa? Jeżeli uczucie smutku, gniewu, przygnębienia i zniechęcenia dopada Cię na dłużej niż kilka tygodni i ma tendencję do nawracania, rozważ podjęcie terapii. Poczucie wycofania i brak odczuwania radości z czynności, które kiedyś lubiło się robić, mogą wynikać z uczuć nieświadomych. Wizyta u specjalisty pozwoli je odkryć i lepiej zrozumieć. Myśli autodestrukcyjne i niezdolność do codziennego funkcjonowania z powodu złej kondycji psychicznej to już ostatni dzwonek na szukanie ratunku u psychologa. Do niepokojących sygnałów warto dołączyć również zaburzenia snu i jedzenia, napady agresji, lęki itp.

Gabinety InPlus działają w najlepszych lokalizacjach w Warszawie. Znajdziecie nas Państwo w dzielnicach Ursynów, Śródmieście, Wola, Praga Południe i Saska Kępa. Znajdziecie tutaj doświadczonych terapeutów, którzy w atmosferze bezpieczeństwa i dyskrecji pomogą Wam odzyskać komfort życia.

Psycholog wszelkie działania podejmuje mając na uwadze dobro drugiego człowieka. Jego zadaniem jest pomoc w rozwiązaniu życiowych trudności i poprawieniu jakości życia. Terapia to sposób na polepszenie relacji międzyludzkich oraz rozwinięcie swoich wewnętrznych możliwości. Relacja z terapeutą jest niesymetryczna. Psycholog posiada specjalistyczną wiedzę i techniki do oddziaływania na człowieka. Sfera psychiki to bardzo ważny obszar w życiu człowieka. To od niej zależy między innymi poczucie szczęścia i życiowej satysfakcji. Dlatego psychoterapia, udzielanie pomocy psychologicznej, diagnoza czy opiniowanie muszą spełniać wysokie wymagania etyczne. Warto pamiętać, że wizyta u psychologa czy decyzja o podjęciu terapii to nie powód do wstydu. Terapeuta stoi po stronie człowieka. Każdy z nas posiada w sobie potencjał do pokonywania trudności i samorozwoju. Odpowiednio dopasowane metody terapeutyczne pomogą je odkryć i dobrze wykorzystać na drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *